wtorek, 24 maja 2016

Od IBUK Libra

Szanowni Państwo,

zainspirowani tegorocznymi Warszawskimi Targami Książki, postanowiliśmy po raz drugi w szczególny sposób wyróżnić czytelników bibliotek zrzeszonych w konsorcjach IBUK Libra. Przeanalizowaliśmy statystyki wykorzystania serwisu w konsorcjach, w których nasza usługa była dostępna w 2015 roku przez minimum 10 miesięcy, i w każdym z nich wybraliśmy bibliotekę, z której usług korzystał najaktywniejszy w danym konsorcjum czytelnik.

W rankingu uwzględniliśmy dane dostępne w raportach, m.in. liczbę logowań, otwartych stron i czas czytania. Rekordzista (lub rekordzistka) Polski w ciągu minionego roku logował(a) się w serwisie 590 razy i otworzył(a) 93 629 stron, spędzając 573 godzin na obcowaniu z książkami w IBUKU Librze!

Najaktywniejszy czytelnik Państwa konsorcjum – Kujawsko-Pomorskiego Elektronicznego Zasobu Bibliotecznego to użytkownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu (PIN użytkownika to 6E4E22P7).

W imieniu całego zespołu IBUK Libra składam serdeczne gratulacje zwycięzcom. Dyplomy wraz z upominkami dla czytelnika i biblioteki zostaną przesłane pocztą.

Gorąco zachęcamy do dalszego, aktywnego propagowania platformy IBUK Libra wśród czytelników. J
Za rok znów będziemy poszukiwać najaktywniejszych czytelników konsorcjów…J

Pozdrawiam,
Zbigniew Jan Meller

Koordynator Regionalny ds. sprzedaży i promocji