piątek, 18 kwietnia 2014

Ekologiczne spotkania z Jolantą Kasperkowiak

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie zorganizowała kolejne dwa spotkania z Jolantą Kasperkowiak, autorką książek dla dzieci o tematyce ekologicznej.
Zajęcia odbyły się 14 kwietnia 2014 roku w czytelni MBP w Mogilnie oraz w Szkole Podstawowej Nr 3 w Mogilnie.
Pani Jolanta opowiedziała drugo i trzecioklasistom swoją wersję Pinokia napisaną wierszem, której bohaterami są zwierzęta, a całej oprawie towarzyszyła marionetka Pinokia.
Fot. MBP
Następnie prowadząca zapoznała uczestników z książkami swojego autorstwa, z których dzieci głośno czytały wiersze i ciekawostki, śpiewały piosenki o tematyce ekologicznej oraz rozwiązywały zagadki.
Ponadto uczniowie z treści wierszy i rozmowy z panią Kasperkowiak dowiedziały się między innymi dlaczego na wolności nigdy nie spotkają się tygrys z lwem, co to jest czerwona księga ekologii, jak mogą przetrwać zagrożone gatunki, ile krowa ma żołądków i czy byk rozróżnia kolory.
Fot. MBP
Na zakończenie spotkań dzieci wyciągnęły wniosek, że aby odpowiedzieć na wiele nurtujących je pytań z różnych dziedzin wiedzy, należy pogłębiać wiedzę, czytając książki i czasopisma oraz bezpiecznie korzystać z Internetu.
Inicjatorką spotkań była Maria Czerwińska kierownik Oddziału dla Dzieci MBP w Mogilnie.