czwartek, 5 lutego 2015

Promocja czytelnictwa w Zespole Szkół w Mogilnie

We wtorek, 3 lutego 2015 roku bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie gościli w Zespole Szkół w Mogilnie.
Celem wizyty była promocja czytelnictwa i zaprezentowanie uczniom szkoły nowoczesnego oblicza biblioteki, która wykupiła dla swych czytelników dostęp do kujawsko-pomorskiego zasobu książek elektronicznych.
W Zespole Szkół w Mogilnie bibliotekarze zachęcali do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra. Kody do platformy otrzymali zainteresowani nauczyciele i uczniowie. Promocja IBUK Libra stała się okazją do promowania czytelnictwa tradycyjnego, a także do zachęcania uczniów szkoły by odwiedzili mogileńską bibliotekę.
Z platformy IBUK Libra mogą korzystać zarejestrowani czytelnicy mogileńskiej placówki. Kody są wydawane w bibliotece wszystkim zainteresowanym taką formą dostępu do książek.
Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.

Fot. MBP