czwartek, 17 marca 2016

Wielka Liga Czytelników

Znalezione obrazy dla zapytania wielka liga czytelników 2016


Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie pod koniec 2015 r. przystąpił do ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Wielka Liga” i Szkołę Podstawową nr 1 w Katowicach.
Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-6 szkół podstawowych, składał się z trzech etapów i podzielony został na dwie kategorie klasowe: 1-3 oraz 4-6.
Uczestnicy wypożyczali w bibliotece książki z listy konkursowej i odbierali do nich formularze z pytaniami. Następnie rozwiązywali testy w domach podczas rodzinnego czytania, a wypełnione formularze zwracali do biblioteki. Odpowiedzi zostały ocenione przez pracownice placówki zgodnie z formularzami zamieszczonymi na stronie http://wielka-liga.pl
Pierwszy etap Wielkiej Ligii Czytelników na szczeblu bibliotecznym już za nami. Spośród uczestników konkursu wyłoniono trójkę zawodników w kategorii klasowej 1-3, którzy uzyskali maksymalną liczbę punktów, co zakwalifikowało ich do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się 15 kwietnia 2016 r. równolegle w różnych województwach. Następnie 7 najlepszych drużyn wystąpi w turnieju finałowym w sobotę 4 czerwca 2016 r. w Katowicach.
Zwycięzcy etapu bibliotecznego, którzy uzyskali dziesięć wymaganych sprawności-zaliczeń otrzymali dyplomy.
Głównym celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród rodzin, kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy, rozbudzanie umiejętności poszukiwań literackich i zainteresowania literaturą oraz promowanie twórczości dla dzieci.
W półfinale zmagały się będą: Wiktoria Śniegowska, Wiktoria Lasecka oraz Vanessa Wosztyl.

Życzymy im powodzenia i dalszych sukcesów czytelniczych.