wtorek, 6 września 2016

Nowe kody do IBUK Libra

Wszystkich czytelników korzystających z platformy książek elektronicznych IBUK Libra zapraszamy po odbiór nowych kodów. 
Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie wykupiła dla Państwa dostęp do platformy na kolejny rok. Podobnie jak w poprzednich latach IBUK Libra we wrześniu udostępniła nowe kody dla czytelników bibliotek.
Kody można otrzymać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie przy ul. Narutowicza 1.
Zachęcamy do korzystania z platformy umożliwiającej dostęp do Kujawsko-Pomorskiego Elektronicznego Zasobu Bibliotecznego


Przypominamy:IBUK Libra zapewnia użytkownikom: 
- całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca 

- tysiące tytułów 
- największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych 
- szybki podgląd pełnych tekstów- spersonalizowaną sferę czytania książek w chmurze (osobiste konto myIBUK) 
- zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN 
- dodatkowe narzędzia wspierające rozwój kompetencji, m.in.: Asystent Językowy PWN, kursy językowe SuperMemo 
- elastyczny dobór zasobów i łatwe uruchomienie platformy 
- możliwość czytania na urządzeniach mobilnych. 
Serwis IBUK Libra, należący do Wydawnictwa Naukowego PWN, istnieje od 2007 roku. Platforma udostępnia publikacje w wersji elektronicznej oraz - dla zainteresowanych - inne zasoby edukacyjne z portfolio Grupy PWN. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilka tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem. 
Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.