czwartek, 20 października 2016

Ogólnopolskie Urodziny Misia Książkowego

Miś to najlepszy przyjaciel z dzieciństwa. Miękkie, puchate, różnokolorowe przytulanki są obecne w każdym domu. Te pluszowe zabawki są często bohaterami bajek dla dzieci.

Z inicjatywy Fundacji ABCXXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, 14 października swoje urodziny obchodzą książkowe misie. Wśród nich są Kubuś Puchatek, jego młodszy kolega Miś Paddington, Coralgol, Pako, Yogi, Gumisie a także najpopularniejszy polski miś – Miś Uszatek, wymyślony przez pisarza Czesława Janczarskiego oraz grafika Zbigniewa Rychlickiego. 

Fot MBP

Z tej okazji Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie wspólnie z Przedszkolem Nr 2 przygotował urodzinowe przyjęcie. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowiadanie „Jak dobrze mieć sąsiadów” o mrukliwym panu Misiu , który nie mógł się opędzić od „nieznośnych sąsiadów królików” z którymi z czasem się zaprzyjaźnił i spędzał każdą wolną chwilę. 

Fot. MBP

Następnie w rytm muzyki bawiły się misiami, które przyniosły do przedszkola, ćwiczyły wyliczankę Kubusia Puchatka, ustawiały swoje pluszaki od najmniejszego do największego, rozwiązywały zagadki oraz oglądały książki o misiach ze zbiorów mogileńskiej biblioteki. Na koniec spotkania „Zuchy” i „Marynarze” kolorowały portret misia i zasiadały w prawdziwym fotelu „Kubusia Puchatka”.


Fot. MBP
Fot. MBP