środa, 15 marca 2017

Wielka Liga CzytelnikówWIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie pod koniec 2016 r. po raz drugi przystąpił do ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Wielka Liga” i Szkołę Podstawową nr 1 w Katowicach.
Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-6 szkół podstawowych, składał się z trzech etapów i podzielony został na dwie kategorie klasowe: 1-3 oraz 4-6.
Uczestnicy wypożyczali w bibliotece książki z listy konkursowej i odbierali do nich formularze z pytaniami. Następnie rozwiązywali testy w domach podczas rodzinnego czytania, a wypełnione formularze zwracali do biblioteki. Odpowiedzi zostały ocenione przez pracownice placówki zgodnie z formularzami zamieszczonymi na stronie http://wielka-liga.pl
Pierwszy etap Wielkiej Ligii Czytelników na szczeblu bibliotecznym już za nami. Spośród uczestników konkursu wyłoniono trójkę zawodników w kategoriach klasowych 1-3 oraz 4-6, którzy uzyskali maksymalną liczbę punktów, co zakwalifikowało ich do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się 21 kwietnia 2017 r. równolegle w różnych województwach. Następnie 15 najlepszych drużyn wystąpi w turnieju finałowym 27 maja 2017 r. w Katowicach.
Wszyscy uczestnicy etapu bibliotecznego otrzymali podziękowania.
Głównym celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród rodzin, kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy, rozbudzanie umiejętności poszukiwań literackich i zainteresowania literaturą, rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie
czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania informacji, kojarzenia faktów, zdolności językowych. oraz promowanie twórczości dla dzieci.
W półfinale zmagać się będą: w przedziale wiekowym klas 1-3 Dominika Karczmarz, Weronika Bednarz i Marcel Nowicki, z klas 4-6 Wiktoria Śniegowska, Amelia Rogala i Aleksandra Krzyżańska.

Życzymy im powodzenia i dalszych sukcesów czytelniczych.