czwartek, 27 sierpnia 2015

Czytam sobie w bibliotece już wkrótce


Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie przystąpiła do programu „Czytam sobie w bibliotece". Jest to pomysł na promocję czytelnictwa, skierowany do najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat.
W ramach programu placówka otrzymała komplet dziewięciu książek z serii „Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont wraz ze scenariuszami zajęć z dziećmi oraz materiałami promocyjnymi, a także dostęp do filmów instruktażowych.

W zestawie jaki otrzymała biblioteka znajdują się także plakaty oraz, dla uczestników zajęć, 22 teczki z kolorowankami, dyplomami, zawieszkami i zakładkami do książek.
Na podstawie tych materiałów bibliotekarze, we wrześniu i październiku, zorganizują warsztaty, podczas których dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę. Efekty tych działań zostaną upowszechnione w środowisku szkolnym i bibliotecznym. Sprawozdania z działań organizowanych przez biblioteki pozwolą stworzyć mapę projektu "Czytam sobie w bibliotece".


Celem pomysłodawców programu (wydawnictwa Egmont Polska) jest dotarcie do bibliotek szkolnych i publicznych z konkretnymi narzędziami, które nie tylko zachęcą dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także pomogą bibliotekom zbudować własny program działań animacyjnych wokół literatury.