sobota, 16 lipca 2016

Ze względów organizacyjnych, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie przy ul. Plac Wolności 22 będą zamknięte od 1.08.2016 r.

Księgozbiór Oddziału dla Dzieci będzie udostępniany od poniedziałku do piątku w pokoju nr 10 na I piętrze Urzędu Miejskiego w Mogilnie przy ul Narutowicza 1 od 7.30 do 15.30

Księgozbiór Oddziału dla Dorosłych, zwłaszcza najbardziej popularna beletrystyka, zostanie częściowo przeniesiony do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie przy ul. Narutowicza 1.
Placówka przy ul. Narutowicza nie zmieni godzin pracy i będzie czynna w poniedziałki od 7.30 do 15.30 oraz od wtorku do piątku od 7.30 do 17.00 i w każdą sobotę od 8.00 do 12.00
Książki wypożyczone w Oddziale dla Dorosłych będzie można oddawać w placówce przy Narutowicza 1

Księgozbiór popularnonaukowy Oddziału dla Dorosłych zostanie zmagazynowany w mogileńskim gimnazjum do czasu otwarcia nowego lokalu biblioteki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie otrzymała dofinansowanie na zadanie Adaptacja i modernizacja budynku hali sportowej "Sokół" w Mogilnie na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 2 "Infrastruktura bibliotek 2016-2020".

Głównym założeniem inwestycji jest stworzenie lepszych warunków do uczestnictwa w kulturze dla społeczeństwa ziemi mogileńskiej. Biblioteka po raz pierwszy otrzyma jedną siedzibę dla rozproszonego księgozbioru, który znajduje się w dwóch lokalach. Przestrzenny budynek pozwoli na zwiększenie poziomu usług dla czytelników.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych, matek z dziećmi. Za utrudnienia przepraszamy.