piątek, 18 listopada 2016

Ciekawski George w bibliotece

 „Ciekawski George” to mała niesforna małpka, ulubiony bohater wielu czytelników na całym świecie, stworzony przez amerykańskie małżeństwo Margaret i A. H. Reyów.
W 2016 roku małpka obchodziła swoje 75. urodziny. Z tej okazji 15 listopada br. w mogileńskiej bibliotece gościliśmy panią Annę Uszyńską – przedstawicielkę Wydawnictwa MODO, wydawcy serii książek o „Ciekawskim Georgu”. Przeprowadziła ona spotkania i warsztaty dla dzieci.
Podczas zajęć uczestnicy wysłuchali opowiadań o przygodach małpki z pokazem ilustracji. Poznały historię powstania roweru, od pierwszego, ciężkiego drewnianego pojazdu do współczesnych lekkich jednośladów. Wspólnie z gościem pogłębiali swoją wiedzę o planetach w Układzie Słonecznym. Obejrzeli bajkę o tym jak George odwiedził bibliotekę, poznając zasady pracy bibliotekarzy. W trakcie warsztatów dzieci wykonywały łódeczkę techniką origami.
W zajęciach udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wylatowie, Szkół Podstawowych Nr 2 i 3 w Mogilnie oraz wychowankowie Zespołu Placówek Specjalnych z Szerzaw wraz z wychowawcami.

Wszystkich zainteresowanych przygodami „Ciekawskiego Georga” zapraszamy do Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie.
Fot. MBP

Fot. MBP

Fot. MBP

Fot. MBP

Fot. MBP

Fot. MBP

Fot. MBP

Fot. MBP

Fot. MBP

Fot. MBP