czwartek, 24 listopada 2016

Wielka Liga Czytelników

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie zaprasza uczniów klas I-VI szkół podstawowych wraz z rodzicami do udziału w ogólnopolskim konkursie czytelniczym – Wielka Liga Czytelników, którego głównymi organizatorami są Stowarzyszenie „Wielka Liga” i Szkoła Podstawowa nr 1 w Katowicach. 


W konkursie przewidziano 3 etapy: powiatowy (szkolno-biblioteczny), półfinały wojewódzkie i finał ogólnopolski. Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się do biblioteki (Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie). Podczas etapu szkolno-bibliotecznego z listy 20 książek (dla dwóch kategorii wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI) uczeń wypożycza 1 książkę i odbiera formularz konkursowy. Wypełnia go w domu (najlepiej podczas rodzinnego czytania). Uzupełniony tekst oddaje w bibliotece (aby go zaliczyć należy uzyskać minimum 80 pkt.). Za każdy zaliczony test uczeń otrzymuje „sprawność” (zaliczenie). Maksymalnie można zebrać 10 „sprawności” – oznacza to możliwość udziału w teście kwalifikacyjnym do półfinału. 

Do 10 lutego 2017 roku trwa etap szkolno-biblioteczny (uczniowie wypożyczają książki i uzupełniają formularze). 21 kwietnia odbywają się półfinały wojewódzkie, a 27 maja w Katowicach przeprowadzany jest finał ogólnopolski. W zmaganiach półfinałowych wezmą udział 3-osobowe drużyny w obu kategoriach wiekowych (klasy I-III i IV-VI) wyłonione w czasie testu kwalifikacyjnego. Dojazd uczestników na półfinał i finał odbywa się na koszt uczestników (pod opieką rodziców/opiekunów prawnych lub upoważnionej przez nich osoby – np. nauczyciela, pracownika biblioteki). 

Więcej informacji można uzyskać w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie i na stronie Wielkiej Ligi Czytelników http://www.wielka-liga.pl/; regulamin: http://www.wielka-liga.pl/doc/wlc/regulamin-wlc-2016-2017.pdf

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.