poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Zapraszamy

Od  3 kwietnia 2017 Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie zaprasza czytelników do nowej siedziby przy ul. Rynek 8 - dawna hala "Sokół"

W kwietniu biblioteka jest czynna w godzinach od 7.30 - 15.30 w poniedziałki od 7.30 - 17.30 od wtorku do piątku oraz od 8.00 - 12.00 w soboty.

W przeprowadzce do nowego lokalu pomagali  uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach oraz Zespołu Szkół w Mogilnie. Do nowego lokalu przewieziono całe zbiory biblioteki i większość z nich została rozpakowana i udostępniona czytelnikom.

Wypożyczalnię dla osób dorosłych zlokalizowano na parterze. Czytelnicy będą mieli możliwość korzystania z wolnego dostępu do całych zbiorów wypożyczalni. Dla czytelników korzystających z katalogu udostępniono dwa terminale. W wypożyczalni można także skorzystać z gazetownika i przejrzeć codzienną prasę. Egzemplarze archiwalne będą udostępniane w czytelni.

Na piętrze placówki mieści się Oddział dla Dzieci oraz sale: konferencyjna i multimedialna, czytelnia oraz czytelnia regionalna i działy gromadzenia i opracowania. W bibliotece została zamontowana winda by umożliwić osobom niepełnosprawnym korzystanie z górnej kondygnacji placówki. Na dzieci czeka także sala interaktywna dysponująca 41grami dla różnych grup wiekowych.

Ze względów organizacyjnych nie uruchomiono jeszcze usługi rezerwacji zdalnych.