piątek, 16 października 2015

70 lat biblioteki - 70 wolnych książek dla czytelników


70 UWOLNIONYCH KSIĄŻEK NA 70-LECIE
MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W MOGILNIE

Bookcrossing powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać radość czytania.
Przypomnijmy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie po raz pierwszy włączyła się w akcję uwalniania książek podczas trwającego w maju Tygodnia Bibliotek.
Dzięki gościnności sieci Intermarche pierwszy w Mogilnie regał z uwolnionymi książkami stanął w holu sklepu przy ul. Kasztanowej 2, książki gościły tam przez cały maj. W czerwcu regał został przeniesiony do przychodni SP ZOZ w Mogilnie na ulicę Kościuszki 6, a książki służą pacjentom oczekującym w kolejkach do specjalistów.
W poniedziałek, 12 października 2015 roku, z okazji zbliżającego się 70-lecia mogileńskiej książnicy bibliotekarze „uwolnili” 70 książek, zapełniając cały regał, co daje wszystkim szansę na ich przeczytanie, a książki nabierają życia będąc w rękach czytelników.
Biblioteka podejmuje wiele inicjatyw, wspierając i rozwijając czytelnictwo w różnorodnych jego formach, przywracając książce należyte miejsce.
Jeśli maja Państwo zbędne książki, które mogą przydać się komuś innemu prosimy o pozostawienie ich na regale bookcrossingowym.
Zachęcamy do korzystania z regału „wolnych książek” i zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie.