środa, 28 października 2015

Jubileuszowa uroczystość

Piątek 23 października był dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie dniem świętowania jubileuszu 70-lecia działalności.
W czytelni MBP przy ul. Narutowicza 1 w Mogilnie spotkali się przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz współpracujących z mogileńską placówką instytucji kultury, goście z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Bełzy w Bydgoszczy i Archiwum Państwowego w Bydgoszczy Oddział w Inowrocławiu, bibliotekarze z Dąbrowy, Janikowa i Mogilna.
Z okazji jubileuszu bibliotekarze zaproponowali mogilnianom i użytkownikom biblioteki :
70 uwolnionych książek, wykład dr Anity Napierały Tradycyjnie czy nowocześnie? Czytelnictwo w dobie społeczeństwa informacyjnego, spotkanie autorskie z Iwoną Kienzler, wystawę przygotowaną we współpracy z Archiwum Państwowym w Bydgoszczy Oddział w Inowrocławiu: Historia i życie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie, promocję tomiku poezji Czesława Staniszewskiego Wędrówki i powroty, konkurs plastyczny : Mogileńska biblioteka jutro! - jak wyobrażam sobie bibliotekę z której chciałbym korzystać, konkurs:  Mogilno moja mała ojczyzna - konkurs wiedzy historycznej, lekcje biblioteczne: O pochodzeniu i znaczeniu herbu Mogilna program dla najmłodszych: Czytam sobie w bibliotece.
Fot. MBP
Fot. MBP


Fot. MBP


Fot. MBP
Fot.MBP

Fot.MBP

Fot.MBP

Fot.MBP

Fot.MBP

Fot.MBP
Fot.MBP
Fot.MBP
Fot. MBP

Fot. MBP