czwartek, 1 grudnia 2016

„Śladami Stasia i Nel” - Gminny Konkurs Plastyczny

We wtorek, 29 listopada 2016 r. z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie odbył się Gminny Konkurs Plastyczny „Śladami Stasia i Nel”. 

Fot. MBP

W konkursie udział wzięli uczniowie z ośmiu szkół podstawowych z gminy Mogilno, którzy do wylosowanych fragmentów „W pustyni i w puszczy” wykonali pastelami samodzielnie ilustracje w formacie A3. 

Fot. MBP
Po dwugodzinnej pracy powstały przepiękne rysunki, które oceniała komisja w składzie: przewodnicząca Halina Chudyszewicz (plastyk, pracownik Mogileńskiego Domu Kultury), Joanna Caspari-Filipiak (pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Mogilnie), Marcin Zieliński (dyrektor Wydziału Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Mogilnie) oraz Teresa Kujawa (polonistka, przewodnicząca Rady Miejskiej w Mogilnie). 

Fot. MBP

Po krótkich obradach komisja przyznała I miejsce Weronice Nalewalskiej uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mogilnie, II Martynie Gryboś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Padniewie, natomiast III Zuzannie Janus uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mogilnie. 

Fot. MBP

Ponadto jury wyróżniło pracę Wiktora Przybylskiego ucznia Szkoły Podstawowej w Kwieciszewie, Marceliny Twarużek i Ramony Jaskólskiej uczennic Szkoły Podstawowej w Wylatowie.

Fot. MBP
Ekspozycję prac można oglądać w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie (ul. Narutowicza 1) od 1 do 14 grudnia 2016 r.