czwartek, 9 czerwca 2016

Akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom"

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie w ramach jubileuszu 15-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowała 8 czerwca 2016 r. spotkanie w Przedszkolu nr 1 im. Janusza Korczaka pod hasłem: CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM I MOGILEŃSCY BIBLIOTEKARZE TEŻ. Wszystkie dzieci po śniadaniu w swoich salach spotkały się z zaproszonymi gośćmi, bibliotekarkami z mogileńskich bibliotek: szkolnych, pedagogicznej i publicznej.

Fot. MBP
Fot. MBP
Bajki i opowiadania czytały dzieciom: „Krasnalom” Ewa Łaniecka, „Misiom” Sławomira Wolff-Mazurkiewicz, „Marynarzom” Ewelina Stawicka, „Zuchom” Agnieszka Kruszka.

Fot. MBP
Fot. MBP
Czytającym gościom dzieci zrobiły niespodziankę, przebrały się za bajkowe postacie. Wszystkie przedszkolaki uważnie słuchały czytanych bajek, opowiadały o postaciach, za które były przebrane, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, „Marynarze” oglądali książki dla niewidomych, a „Krasnale” książki-zabawki.

Fot. MBP
Fot. MBP
W podziękowaniu za spotkania przedszkolaki wręczyły gościom kolorowe laurki i zilustrowaną przez siebie książeczkę. 

Spotkanie miało na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i zachęcenie do korzystania ze zbiorów mogileńskiej biblioteki.