wtorek, 14 czerwca 2016

Wyniki Konkursu Pięknego Czytania fragmentów książki H. Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy"

We wtorek, 7 czerwca 20116 r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie odbył się finał Konkursu Pięknego Czytania fragmentów książki Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” zorganizowanego przez bibliotekę przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 w Mogilnie i Kołem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Mogilnie. 

W konkursie udział wzięli uczniowie wszystkich szkół podstawowych gminy Mogilno, którzy rywalizowali w kategorii klas IV – VI. Uczestnicy czytali losowo wybrany fragment powieści „W pustyni i w puszczy” przygotowany przez organizatorów. 

Fot. MBP
Fot. MBPKomisja konkursowa w składzie: przewodnicząca: Adrianna Radek (pracownik MBP w Mogilnie), członkowie: Magdalena Sobczyńska (logopeda, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mogilnie) oraz Grażyna Lewandowska (animatorka kultury, działaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mogilnie) po wysłuchaniu 23 uczestników przyznała I miejsce Jędrzejowi Wolskiemu (SP 3), II Marice Łuczak (SP 2) oraz III Jakubowi Kufri (SP 3), a także wyróżniła Nikolę Nowak (SP Strzelce), Igora Tomickiego (SP Wszedzień) i Eryka Woźniaka (SP Wszedzień).

Fot. MBP
Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mogilnie – audiobooki „Trylogii” Henryka Sienkiewicza oraz książki Anny Czerwińskiej-Rydel „Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu”, a wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy za udział.

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu, promowanie mody na czytanie i pokonywanie tremy w wystąpieniach publicznych.

Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci.

Fot. MBP
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogilnie.