piątek, 30 maja 2014

Czytanie łączy pokolenia

Tegoroczny maj upłynął w bibliotece pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”, był to czas realizacji projektu „Spotkajmy się w bibliotece – spotkania autorskie dla dzieci” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W środę 28 maja gościem biblioteki była pisarka Agnieszka Frączek germanistka, leksykograf i historyk leksykografii jej wiersze dla dzieci są świetną i pełną humoru lekcją pięknej i poprawnej polszczyzny.
Fot. MBP
Spotkanie z Agnieszką Frączek autorką książki „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą.” poprzedzały konkursy: wiedzy o życiu i twórczości Juliana Tuwima, pięknego czytania wierszy Agnieszki Frączek oraz plastyczny na ilustrację do wierszy gościa mogileńskiej biblioteki.
Uczestnicy laureaci i uczestnicy konkursów otrzymali opatrzone dedykacjami nagrody z rąk pisarki, prace plastyczne można oglądać w holu biblioteki.
Fot. MBP
Agnieszka Frączek w interesujący sposób prowadziła „wesołe lekcje języka polskiego”. Dzieci chętnie angażowały się w językowe zabawy frazeologizmami, wyrazami wieloznacznymi oraz wyrazami o podobnym brzmieniu lecz innym znaczeniu i pisowni.

Fot. MBP
Z książkami Agnieszki Frączek dzieci spotkają się już podczas corocznej wiosennej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom.Fot. MBP