piątek, 23 maja 2014

Konkurs pięknego czytania

W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie (22.05.2014r.) odbył się finał konkursu pięknego czytania.
Uczniowie szkół podstawowych z Mogilna, Padniewa, Strzelec, Wszednia i Wylatowa interpretowali wylosowane teksty Agnieszki Frączek. Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych dla klas I-III oraz IV-VI.
Fot.MBP
W kategorii I-III laureatami zostali: Marika Łuczak(1 miejsce), Adam Szydzik i Antoni Woroch (2 miejsce); w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Aida, Roksana Rogaczewska a Milena Michalik, Wiktoria Milczarek, Kacper Zieliński otrzymali wyróżnienia.
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek, podczas którego zostaną wręczone nagrody laureatom i upominki wszystkim uczestnikom.

Realizacja konkursu była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania „Spotkajmy się w bibliotece – spotkania autorskie dla dzieci” z priorytetu „Promocja czytelnictwa”.
Agnieszka Frączek jest germanistką, leksykografem i historykiem leksykografii jej wiersze dla dzieci są świetną i pełną humoru lekcją pięknej i poprawnej polszczyzny.

Fot.  MBP